Нотатки сомельє

Добірка українських білих вин: Шардоне

Відродження українського виноробства відкриває безмежні можливості перед сучасними шанувальниками вина. Зараз в Україні існує безліч маршрутів для енологічного туризму, екскурсій по виноробнях, дегустацій і просто високоякісного вітчизняного вина. Одним з найпопулярніших сортів є Шардоне, який наші винороби вирощують на півдні та заході країни.

Ексклюзивне Шардоне Grand Reserve з колекції Vaja Grand Cru від Shabo

Колекція Vaja Grand Cru - це розкішні шедеври бренду Shabo. Витримані сортові та купажні вина особисто відібрані засновником компанії Важа Іукурідзе. Кожна пляшка має свій індивідуальний номер. На всіх етапах виробництва вин колекції Vaja Grand Cru контроль якості забезпечують авторитетні міжнародні експерти SARL «Derenoncourt».

Шардоне Vaja Grand Cru виготовлено з відбірного винограду, вирощеного на мікро-ділянках терруару Шабо і зібраного вручну. Вино має насичений солом'яний колір і фруктовий аромат з вишуканими тонами витримки. Свіжий смаком і тривалий післясмак прекрасно підійде до риби, птиці та морепродуктів.

Шардоне Grand Reserve Shabo – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Вина Гулієвих - Шардоне Reserve

Авторські вина Гулієвих - це крихка рівновага, між землею, багатовіковими традиціями та сучасною технологічністю. Виноградники і сама виноробня бренду розташувалися на півдні Одеської області, де вже понад 10 років виробляються виноробні шедеври з класичних виноградних сортів.

Шардоне Reserve солом'яного кольору має виразний аромат дозрілих фруктів, смаженого горіха і шавлії. Смак і текстура вина тонко передають авторські технології і принципи виробництва, роблячи Шардоне Гулієвих ідеальним доповненням до устриць, омарів та страв з риби і морепродуктів.

Шардоне Reserve Гулієвих – Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Шардоне Висока Гамма виноробні Колоніст

Витримане Шардоне Колоніст «Висока Гамма» з Одеської області - це розкішне вино з багатогранним ароматом, який складається з відтінків груші, лісового горіха, барбарису і білих квітів. Збалансований, витончений і насичений смак винороби бренду створюють за допомогою унікальної технології виробництва - завершення бродіння в бочці зі столітнього дуба з акацієвим дном.

Маслянисте, повнотіле, яскраве вино з відтінками цитрусових, дюшесу, лісового горіха прекрасно поєднується з твердими сирами, рибою, птицею, паштетом і має потенціал витримки в пляшці близько 4 років від року врожаю.

Шардоне Висока Гамма – Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Бейкуш Шардоне-Рислінг з Північного Причорномор'я

Виноградники бренду Бейкуш розташовані в дійсно унікальному місці - на мисі Бейкуш, береги якого омивають Березанський лиман з одного боку і Бейкушська затока з іншого. Тут вирощують відомі італійські та французькі сорти - Шардоне, Піно-Грі, Рислінг, Совіньйон Блан, Піно Нуар, Мерло і Каберне Совіньйон.

Виноградники Бейкуш – Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Бейкуш Шардоне-Рислінг ферментований і витриманий в бочках з французького дуба не менше ніж 18 місяців. Аромат вина відрізняється нотами білих квітів, вершкового масла і ванілі. У смаку присутні відтінки яблука, які вишукано підкреслять страви з морепродуктами, рибою і сиром.

Бейкуш Шардоне-Рислінг – Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Шардоне з колекції Apostrophe бренду 46 Parallel

Презентація сімейного виноробного господарства 46 Parallel стала яскравою подією 2020 року. Молодий і надзвичайно амбітний бренд, вина якого виробляються виключно з сортів винограду української 46-ї «виноробної паралелі» - в Херсонській, Одеській та Миколаївській областях. У портфелі бренду представлені білі вина з Піно Блан, Шардоне, Піно Грі, Рислінгу і червоні з Мерло, Каберне Совіньйон, Піно Нуар, а також Бастардо Магарачського.

У колекції вин Apostrophe мені вдалося відшукати дивовижне Шардоне з ніжним і багатогранним ароматом, наповненим нотами квітів і зеленого яблука. М'який, свіжий і гармонійний смак чудово підійде до легких салатів і страв з птиці.

Шардоне Apostrophe бренду 46 Parallel – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog