Культура вина

Дженсіс Робінсон - унікальна володарка звання Master of Wine

  • Дженсіс Робінсон — Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog
  • Винний експерт Дженсіс Робінсон — Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog
  • Винний експерт і журналіст Дженсіс Робінсон — Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Кар'єра Дженсіс Робінсон розпочалася 1 грудня 1975 року, коли вона почала працювати помічником редактора британського експертного журналу Wine & Spirit, одного з найавторитетніших видань в світі. Зараз Дженсіс Робінсон є колумністом Financial Times, членом Винного Комітету Королівського двору, журналістом і винним критиком, відомим на весь світ завдяки своїй відданості улюбленій справі.

Винний експерт і журналіст Дженсіс Робінсон ділиться своїми секретами дегустації

У 1984 році Дженсіс Робінсон стала першою людиною, яка без досвіду у винній торгівлі здала всі необхідні іспити і отримала звання Master of Wine, а в 2003 році Її Величність Королева Єлизавета нагородила її Орденом Британської імперії. Дженсіс Робінсон є моїм прикладом і орієнтиром у світі вина, постійно вражаючи мене вмінням підтримувати баланс темпераменту і витонченості в своїх добірках.

Одним з головних секретів дегустацій Дженсіс називає не довгий і докладний перелік смакових характеристик, багатий на епітети. З огляду на суб'єктивні особливості процесу дегустації, пані Робінсон концентрується на найважливішій інформації про вино - тіло, таніни, цукор і зрілість, після чого слідує особиста оцінка.

Особливості селекції вин для королівського льоху

Дженсіс Робінсон вже понад шістнадцять років є членом Royal Household Wine Committee (Винний Комітет Королівського двору). Щорічно Дженсіс відбирає близько 5 тис. пляшок вина для Royal Household, щоб забезпечити більше 300 заходів обраними екземплярами виноробства.

Більшість вин - це невінтажне шампанське або недорогі новозеландські Совіньон Блан і, звичайно ж, червоні з Бордо. Досить бюджетні, але не менш виняткові вина, які сподобаються досвідченим гостям Букінгемського палацу і Віндзорського замку.

Особисто для Її Величності Королеви Єлизавети і королівської сім'ї Дженсіс, разом з іншими членами комітету вибирають молоде Бордо, яке потім витримують в підвалах, що дозволяє встановити ідеальний баланс між ціною і якістю.

Які вина обирає сама Дженсіс Робінсон

Серед своїх особистих уподобань Дженсіс Робінсон виділяє Португалію і Грецію, що виробляють розкішні вина з неповторного розмаїття локальних сортів винограду, які можна відкривати знову і знову.

Також Дженсіс є поціновувачем сучасних південноафриканських вин. Екземпляри з цих регіонів відображають нові тенденції виноробства: низький рівень алкоголю, дубових нот, увагу до натуральних і помаранчевих вин.

У власному винному погребі Дженсіс Робінсон в умовах суворого дотримання температурного режиму зберігається близько 2000 різноманітних вин. Найдорожчим з них є Coche Corton Charlemagne, пляшка Domaine de la Romanee Conti, яку вона отримала як подарунок на честь вручення Ордена Британської імперії. Основну частину льоху займає французька і німецька класика з потенціалом витримки.