Life style

Іспанія: вимушений релокейт

  • Виноробня Vinos de La Luz
  • Вимушений релокейт в Іспанію– Блог про вино
  • Іспанія Виноробня Vinos de La Luz

Після 24 лютого, практично одразу після вторгнення РФ, мені довелося виїхати з України, побоюючись за своє життя. До цього часу, як багато хто з вас знає, я працювала бренд-амбасадором у київському офісі Vinos de La Luz. З початком цієї жахливої, безглуздої війни — завдяки допомозі Рікардо Фернандеса Нуньєса, власника винної групи Vinos de La Luz, я змогла досить швидко отримати безпечний притулок в Іспанії.

Винодельня Vinos de La Luz в Испании – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Пеньяф'єль - місце, в якому я живу

Моїм новим притулком стала виноробня Bodega La Luz del Duero в історичному містечку Пеньяфьєль на північному заході Іспанії. Це мальовниче містечко, розташоване на висоті 754 метри над рівнем моря на сході провінції Вальядолід, у центрі Північного плато.

З вікна моєї кімнати відкривається вид на чудовий замок Пеньяф'єль, який вважається одним із найкрасивіших укріплень іспанського середньовіччя, типовим прикладом скельних замків. Він стоїть на довгому вузькому пагорбі, що надає йому форму корабля. Пеньяф'єль був збудований у 10 столітті і був важливою частиною іспанської історії. Через 500 років, у 15 столітті замок був перебудований і відтоді незмінно зберігає свій вигляд.

В даний час у відреставрованому замку, в його південному крилі, знаходиться Музей вина провінції Вальядолід. Щорічно його відвідують понад 140 000 людей. Проводяться екскурсії кількома мовами та дегустації знаменитих вин Рібера-дель-Дуеро та інших найменувань провінції.

Замок Пеньяф'єль — не єдиний скарб, який залишила нм іспанська історія. На середньовічній площі Ель-Косо, в народі званій Ель-Корро, щорічно з 14 по 18 серпня проводяться фестивалі та гуляння з нагоди свят Нуестра-Сеньйора та Сан-Роке, з великими боями биків та забігами биків у міських районах. В даний час ця площа вважається "одною з перших великих площ Іспанії" через її унікальність. Її розташування не є простором, в якому головує міська рада або площа, організована навколо парафіяльної церкви. Вона була влаштована в розважальних цілях, серед яких особливо виділялися середньовічні лицарські турніри та пізніші бої биків та кориди. Перший задокументований випуск биків на цій площі стався в 1433 році, що робить її однією з найстаріших середньовічних арен для бою кориди в Іспанії.

Замок Пеньяф'єль – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Дуже відомі підземні підвали, розташовані біля підніжжя замку Пеньяф'єль. Деякі з них дуже старі, кінця 15 століття. Є великі галереї площею близько 150-200 метрів, які у минулому використовувалися виноробами. Вони зберігали тут плоди своєї праці, підтримуючи однакову температуру протягом усього року (приблизно 15 °C) та відносну вологість (приблизно 80%), що дозволило зберегти приміщення в ідеальному стані.

Пеньяф'єль - центр апелласьону Рібера-дель-Дуеро

29 березня 1927 року одинадцять виноробів з Пеньяфіеля заснували виноробню Cooperativa Ribera Duero («Перша в Рібері»), що дало початок найвідомішому бренду Рібера-дель-Дуеро «PROTOS». Ця виноробня є насінням того, що в 1982 стане апелласьоном Рібера-дель-Дуеро (Ribera del Duero DO).

Сьогодні Рібера-дель-Дуеро - це іспанське найменування вина Denominación de Origen Protegida (DOP), що включає виноградники на північному плато країни і є одним із одинадцяти регіонів «якісного вина» у складі автономної спільноти Кастилія та Леон. Виноградники апелясьйона простягаються на 115 кілометрів завдовжки і близько 35 завширшки. Вина DO Ribera del Duero переважно червоні, хоча є і рожеві вина. Білі вина дозволено у DO з 2018 року, включаючи сорт Albillo Mayor.

Cорт винограду Тінта дель Паїс –  Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Найбільш характерний сорт винограду називається Тінта дель Паїс, відомий у винному світі як Темпранільо, що становить понад 90% продукції. Відповідно до правил Регулюючої ради, для того, щоб вино отримало перевагу від найменування за походженням, у його виробництві має бути не менше 75% Темпранільйо. У сумі не менше 95% винограду має становити Темпранільйо, Каберне Совіньйон, Мерло і Мальбек.

У давнину вина з Рібера-дель-Дуеро використовувалися для постачання армій, і навіть сьогодні в цьому районі можна знайти римські мозаїки з орнаментальними мотивами, пов'язаними з богом Вакхом, наприклад, Баньос-де-Вальдеарадос (15 км від Аранда-де-Дуеро) ). У некрополі городища Вакчео в Пінтії (Паділья-де-Дуеро, Пеньяф'єль) було виявлено похоронне приладдя, пов'язане з винним ритуалом, запровадженим римлянами.

Монаші ​​ордена поширилися територією з 10 століття, пропагуючи культуру вина. У 12 столітті ченці з Цистера виробляли власні вина у Вальбуена-де-Дуеро. У 1295 почали регулювати збір урожаю, а з 15 століття також почали контролювати виробництво і якість вина.

Виноград сорту Тінта дель Паїс –  Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Починаючи з 1975 року люди заговорили про потенціал вин цього району. 1979-го відбулося попереднє визнання найменування місця походження Рібера-дель-Дуеро, яке буде остаточно засноване в 1982 році. З цього моменту ведеться робота з досягнення та підтримання якості, визнаної як вітчизняними та міжнародними фахівцями, так і самими споживачами.

Виноробня La Luz del Duero приєдналася до групи Vinos de La Luz у 2015 році, коли Рікардо Фернандес Нуньєс, аргентинський онук іспанських емігрантів, вирішив також оселитися у самому серці Рібера-дель-Дуеро, у місті Пеньяф'єль. На виноробні La Luz del Duero виробляються марки вина Iluminado Vinos de La Luz, Valpincia, Cinema, Pagos de Valcerrací, Campo Luz, а також Peñafiel Limited Edition — вино, яке віддає шану місту Пеньяф'єль, де знаходиться виноробня; кількість пляшок кожного врожаю обмежена реальною кількістю мешканців міста Вальядолід.

Vinos de La Luz: вікові традиції виноробства

Міжнародна група Vinos de La Luz належить сім'ї Фернандес Нуньєс і має виноробні у різних виноробних регіонах світу зі своїми брендами в кожній країні: Вальє-де-Уко, Мендоса, Аргентина, Монтальчино, Італія, долина Санта-Марія, Каліфорнія, США та Рібера -дель-Дуеро, Пеньяф'єль, Іспанія. На кожному виноробні виробляються різні вина, крім, мабуть, лише культового вина під назвою Iluminado Vinos de La Luz. Одне з них – Iluminado Paraje Altamira Malbec 2015 – отримало нагороду Best In Show, платинову медаль та 97 балів на виставці Decanter 2019.

Кілька тижнів тому одна з виноделен Vinos de La Luz, розташована в долині Уко (Мендоса), отримала три платинових медалі на престижному винному конкурсі Decanter. Vinos de La Luz отримав потрійну платинову медаль і 97 балів на Decanter World Wine Awards 2022 за їх Callejón del Crimen Blend de Terroirs Malbec 2019, Callejón del Crimen Single Vineyard Gualtallary Malbec 2019 і Relatos del Callejón Malbec зараз володіє компанією Relatos del Callejón Malbec. гектарів власних виноградників, розташованих на 4 виняткових виноградниках у долині Уко: Гуалталларі, Парахе Альтаміра, Віста Флорес і Пампа-ель-Брас, де щорічно виробляється трохи більше 500 000 літрів вина. Таким чином, аргентинська виноробня Vinos de La Luz – єдина у світі виноробня, нагороджена 3 платиновими медалями Decanter.

Виноробня Vinos de La Luz Del Duero – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog
Виробництво Vinos de La Luz –  Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

До трьох платинових медалів Vinos de La Luz додає 4 срібні медалі за вина Callejón del Crimen Gran Reserva Malbec 2018 (93 бали), Gran Callejón del Crimen Winemaker Selection 2017 (93 бали), Iluminado Vinos de La Luz Paraje Altamira Malbec 20 ) та Episode del Callejón 2021 (90 балів).

В Україні у Vinos de La Luz знаходиться затишний офіс і базуються три компанії: Auto Fond, Big Wines та Wine Gallery. Мало хто знає, але до до російського вторгнення ми планували виробляти вина на одеських виноградниках із місцевих сортів.

Проте сталося те, що сталося. Як тільки Путін розпочав вторгнення в Україну, Рікардо Фернандес Нуньєсу вдалося перемістити частину адміністрації та інформацію, що міститься на серверах цих фірм, розташованих у Києві, до міста Варшави, у Польщі. Потім він закликав усіх співробітників і сім’ї працювати до Польщі, запропонувавши їм допомогу у виїзді з України. Половина вважала за краще залишитися з різних причин: тому, що у них є батьки або тому, що чоловіка призвали в армію. Двоє із наших восьми сомельє були покликані воювати, а сім'я одного зі співробітників на початку вторгнення кілька тижнів була оточена бомбардуваннями, без електрики і води.

Центр навчання Vinos de La Luz в Испании–  Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Моє життя в Іспанії: волонтерство та навчання

Незважаючи на те, що я дуже сумую за домом і хочу повернутися в Україну, я намагаюся проводити свій час в Іспанії з винятковою користю. Більшість мого вільного часу займає навчання та волонтерство для допомоги Україні.

Я зараз активно займаюся навчанням завдяки підтримці Vinos de La Luz. У досить інтенсивному режимі покращую свої навіки та пізнання. У моєму блозі останнім часом розповіла вам багато цікаво про європейські виставки — тож всі вони тією чи іншою мірою є частиною мого навчання. Часто я запрошена на них як бренд-амбасадор та представляю іспанські вина. Поступово я починаю розуміти місцеві іспанські вина, регіональні особливості та відмінності. Багато хто з цих вин не продається в іншому світі, вони створені виключно для внутрішнього ринку. Дуже цікаво вивчати, що п'ють іспанці, саме місцеве населення.

Друга сторона мого життя в Іспанії – волонтерство з метою допомоги України. Я намагаюся використати всі свої ділові та повсякденні контакти, щоб доносити європейцям правдиву інформацію про те, що відбувається. Також намагаюся допомагати українським виноробням, які постраждали від війни. Займаюсь координацією, представляю Україну на виставках.

У межах своїх можливостей Фернандес Нуньєс підтримує український опір на всіх фронтах, які він може прикрити. У квітні компанії цієї винної групи публічно пішли з Росії та попросили дистриб'ютора у цій країні вивести з ринку всю продукцію та нейтралізувати запаси.

«Моя особиста концепція полягає в тому, що компанії не можуть бути завжди нейтральними. Бізнес не може бути сліпим до військових злочинів. У світі повно поганих прикладів компаній, які підтримали війну, а те, що ми робимо, — це захист незалежності України», — каже Рікардо Фернандес Нуньєс. У рамках цієї підтримки група Vinos de La Luz направила в Україну велике постачання гуманітарної допомоги. Кілька тижнів тому десятки тисяч контейнерів із їжею, кавою, шоколадом та чаєм для бійців, які протистоять окупантам, пішли зі своїх іспанських складів на українські позиції. Мені вдалося зіграти у цьому активну роль: я займалася організацією постачання, координацією і навіть формуванням вантажу на фабриці для відправки.

Основу цього “постачання солідарності” склали унікальні банки, що самонагріваються, The 42 Degrees Company з різними видами кави та чаю. Вони самостійно піднімають температуру до +42°C лише за 3 хвилини за допомогою пари простих кроків. Немає потреби в електричних пристроях, батареях або зовнішніх джерелах енергії. Тепло походить від екзотермічної реакції між оксидом кальцію та водою.

Продовольство вже доставлено на позиції українських військ та гуманітарні штаби різних міст, щоб стати корисними для бійців та мирних жителів.

Гуманітарна допомога від The 42 Degrees Company – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog