Культура вина

Виставка Fenavin 2022 в Іспанії

Найбільший винний ярмарок Іспанії проходить не в Мадриді чи Барселоні, а в тихому містечку Сьюдад-Реаль. Там, де Дон Кіхот колись боровся з вітряками, тепер знаходиться центр національної виноробної промисловості: автономна спільнота Кастилія-Ла-Манча, схожа на федеральну державу, має 459 000 гектарів, або 48 відсотків від загальної площі іспанських виноградників. У Кастилії-Ла-Манчі є відмінні виноробні, які роблять упор на якість і виразність, як мені стало ясно на Fenavin.

Виставка Fenavin 2022 – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Сьюдад-Реаль - справді Королівське місто

Fenavin 2022 – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Щоб потрапити на виставку Fenavin 2022, я вирушила до мальовничого містечка Сьюдад-Реаль (перекладається як Королівське місто) з населенням лише 70 тисяч людей. Це приблизно за 200 км на південь від Мадрида, звідки я з декількома пересадками дісталася поїздом. Сьюдад-Реаль — столиця однойменної провінції в Іспанії, найбільш відома своїм виноробством. До речі, місто є частиною автономної спільноти Кастилія-Ла-Манча (Castilla-La-Mancha), де виробляється добра половина всього вина Іспанії. Кастилія-Ла-Манча вважається найбільшим винним регіоном у світі з погляду площі виноградників. Тут їх так багато, що якщо озирнутися довкола, здається ніби ви посередині одного нескінченного зеленого моря виноградних лоз та оливкових дерев. А ще це батьківщина Дон Кіхота та сиру Манчего.

У давні часи регіон Кастілья-Ла-Манча (D.O. La Mancha) був відомий, головним чином, як постачальник недорогих столових вин із різних сортів винограду. Це були низькоякісні масові вина, які нічим особливим не вирізнялися. Однак у 1986 році Іспанія вступила до Європейського Союзу і все змінилося: у регіоні почали швидко з'являтися вина найвищої якості. За останні кілька десятиліть імідж вин Кастілья-Ла-Манча значно покращився. Виноробні у цьому чудовому краї користуються всіма найсучаснішими технологіями виноробства, а також ретельно відбирають сорти винограду та уважно витримують вино у бочках. У наші дні виноробний регіон Кастілья-Ла-Манча забезпечує більшу частину основного вина країни vino de mesa, а також постачає багато винограду в регіон Херес для створення улюбленого вина іспанців - хереса.

У провінції Сьюдад-Реаль є цілих 5 винних регіонів із захищеним найменуванням місця походження: DO La Mancha, DO Valdepeñas, DO Casa del Blanco, DO Dehesa del Carrizal та DO Pago Florentino. Їхня винна культура живіша, ніж будь-коли, у постійному розвитку, з новими процесами розробки та поліпшення терруару. У Сьюдад-Реалі виробляють високоякісні вина за дуже розумними цінами, залишаючи позаду погану репутацію їхніх вин, коли кількість переважала над якістю.

Регіон Кастілья-Ла-Манча ідеально підходить для розвитку таких виставок та ярмарків як Fenavin, тому що тут є багато виноделен, які виробляють гарні вина та які можна відвідати, займаючись популярним винним туризмом. Немає жодних сумнівів у тому, що для любителів вина Сьюдад-Реаль – це місцевість, яка може багато чого запропонувати. Тут безперечно не бракує розваг: на багатьох виноробнях є власне поле для гольфу, аеродром, дегустації вин, йога на свіжому повітрі, традиційна прогулянка на конях, спостереження за орлами або ви навіть можете купити особливий досвід заходу сонця в Ла-Манчі. Коли в майбутньому ситуація буде дозволяти, я рекомендую обов'язково приїхати і відвідати цю землю, наповнену привітними людьми та чудовими дарами землі. Вам обов'язково сподобається.

Fenavin 2022 виставка – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog
У травні Сьюдад-Реаль на кілька днів став орієнтиром для виробників вина у всьому світі, коли проходив XI Національний винний ярмарок Fenavin. Це, ймовірно, найбільша подія в індустрії вина в Іспанії.
заходи Fenavin 2022 – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Fenavin 2022: все, що вам потрібно знати

Найбільший в Іспанії винний ярмарок FENAVIN проходив у Сьюдад-Реалі з 10 по 12 травня 2022 року. Майже 2000 іспанських виноробень представили себе на Fenavin для більш ніж 50 000 відвідувачів. Вісім павільйонів виставкового комплексу, загальна площа якого перевищує 30 000 кв. І вся увага прикута до... іспанських вин!

На відкритті заходу побував навіть король Іспанії Пилип VI. Вже в перші чотири години Fenavin було закрито понад 10 500 комерційних зустрічей у секторі, який генерує в Іспанії бізнес на 2 900 мільйонів євро лише у закордонних продажах.

Іспанське вино переживає історичний момент: саме воно найбільше виросло за обсягом продажів у минулому 2021 році і перевершило італійське як найпопулярніше у світі. "Іспанське вино - це модно", - підкреслив кілька днів тому президент Національного ярмарку вин (FENAVIN) Хосе Мануель Кабальєро на відкритті.

Фестиваль FENAVIN 2022 залишиться у пам'яті з багатьох причин. Тому що у нього була найбільша кількість експонентів за всю його історію, понад 1900 виноробень з усієї Іспанії; тому що він відкрив нове місце, адаптоване до 21 століття, і, крім того, отримав підтримку всіх установ, від Ради провінції Сьюдад-Реаль до Ради спільноти Кастилія-Ла-Манча і навіть уряду Іспанії.

Компанія FENAVIN заснована в 2001 році з метою стати еталоном іспанського винного сектора та зробити це за допомогою торгової виставки, заснованої на якості та різноманітності своїх вин, а також технічній програмі, присвяченій поточним галузевим темам.

Крім виноробень і національних та міжнародних кооперативів, захід залучає менеджерів із закупівель супермаркетів, готелів та ресторанів по всій території Іспанії.

Завдяки цій пропозиції, яка базується на індивідуальній увазі до попиту, FENAVIN провела більше десяти ярмарків, щоб стати найважливішою винною виставкою в Іспанії та єдиною, яка дійсно пропонує контрастні можливості для бізнесу.

Додатковий плюс Fenavin - це те, що це не надто великий ярмарок, він дозволяє імпортерам скористатися вільними проміжками між зустрічами, щоб пройтися рештою стендів і познайомитися з іншими виноробнями. І тут є можливість контакту, якщо його раніше не було досягнуто.

Щодо мінусів виставки Fenavin, можу відзначити заплутаність виставкових приміщень. Мені часто було складно зрозуміти де що знаходиться, де шукати ті чи інші виноробні регіони. Я відвідую безліч винних ярмарків, а в Україні я в рамках Wine & Spirits Ukraine, організовувала не лише стенди, а й різні заходи, тож іспанці мене неприємно здивували логістичними прорахунками. Наприклад, програма для смартфона була вкрай примітивною і зовсім не допомагала людям зорієнтуватися.

Унікальний регіональний ярмарок Fenavin 2022 – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Які вина мені вдалося скуштувати на виставці Fenavin?

На унікальному регіональному ярмарку я змогла спробувати вина, які б я ніколи в інших країнах не спробувала. Це вина з Країни Басків, Галісії, Ла-Манчу та багатьох інших маленьких регіонів, вин яких немає на міжнародному ринку. Було багато представлено біодинамічних, органічних вин, вин паго. Наприклад, у Грузії є кеври, а в іспанців є своя судина тінахас, яка буквально перекладається як діжка. Тінахас менший за розмірами, ніж квеври (близько 400 л) і має плоске дно. Те, що мені запам'яталося найбільше - це виноробня Casa Balaguer у провінції Валенсія, яка займається органічним і біодинамічних ваноробством, а також виробляє особливі вина в тінахас. Я зупинила свій вибір на El Vivero Garnacha 'Colleccion Origen', 4 місяці в тинахас.

Також на ярмарку Fenavin 2022 я спробувала вина місцевих сортів: Годельо - білий сорт вина, що вирощується на північному заході Іспанії, зокрема в Галісії, Монастрель (також відомий як Матаро і Мурведр) - червоний сорт винограду, що росте в багатьох регіонах світу, включаючи іспанські Аліканте, Екла, Хумілья та Буллас, а також Альбаріньо – сорт винограду з Галісії, а точніше з провінції Понтеведра, де він використовується для виготовлення білого вина. Чесно скажу, своєрідні вина, досить важкі. У деяких винах вміст алкоголю сягає 15%.

Також я дегустувала Vino de Pago – вина вищої категорії в Іспанії. Можливо, цей іспанський термін не всім знайомий, але найпростіше порівняти його з французькою системою Гран Крю, принаймні таким був задум творців. Термін «паго» може бути грою слів, оскільки найбільш типовим використанням є «оплата» іспанською мовою, але коли йдеться про оливки або, що важливіше, виноград, це певна територія або окремий виноградник. Щоб стати сертифікованим паго, необхідно виконати кілька вимог: паго має належати виноробні, яка виробляє вина, паго має перебувати у зареєстрованому DO, та паго має демонструвати унікальні характеристики, які роблять його гідним набуття статусу.

Цього року у розпорядженні покупців було 1 436 марок вина, що означає, що близько 15 000 пляшок було розміщено та класифіковано на складах, а використано понад 5 000 келихів. У кожного вина був файл іспанською та англійською мовами з найбільш важливими даними для професіоналів, такими як опис продукту, географічний регіон, дані про компанію, павільйон та номер стенду, де виноробня розташована на ярмарку, щоб спростити її місцезнаходження. Кожна карта містила QR-код, який покупці та фахівці можуть завантажити на свої мобільні термінали з усією інформацією про продукт та склад.

Fenavin – це унікальна можливість відкрити для себе різні стилі вин та сорти винограду з усієї території Іспанії. Любителі та професіонали повинні відчувати величезну гордість відвідавши це унікальне місце.

Органічні, біодинамічні вина та інші рідкості

Винна галерея Fenavin 2022 продемонструвала цього року помітне збільшення пропозиції органічних вин. 33% усіх вин, які можна було продегустувати за ці три дні ярмарку, виготовлено з винограду, вирощеного таким чином. Цей факт є гарним прикладом буму, який переживає вирощування та виробництво вина екологічно безпечним способом.

Винна галерея Fenavin 2022 – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Крайнощі Іспанії нарешті знайшли своє відображення у вині

Звичайно, Fenavin – це свято для всього іспанського вина. Його спектр став значно ширшим (і більш заплутаним) за останні 15 років. Сьогодні найкращі вина виробляють не лише в Ріохе, Рібера-дель-Дуеро і Пріораті, але й на Канарських островах, у дощовій Галісії та в гірських районах, таких як Сьєрра-де-Гредос. Це нове розмаїття відбиває географічні крайнощі країни. На Лансароті річна кількість опадів ледь перевищує 100 мм, а Андалусії знаходиться єдина у Європі пустеля.

Потім є райони іспанської Північної Атлантики, де кількість опадів 1700 мм приблизно втричі вища, ніж у Рібера-дель-Дуеро. Між цими полюсами повсюдно відбувається виноградарство. Відповідно, у Fenavin був представлений весь спектр, від філігранного червоного вина з Ріас-Байшас у прибережній частині Атлантичного океану в Галісії на північному заході Іспанії, з вмістом алкоголю 11,5%, до сухого та свіжого білого вина з Пенедес на північному сході країни.

Крім того, під час роботи на FENAVIN я мала можливість взяти участь у круглому столі під назвою «Жінки, які правлять у світі вина». У традиційно чоловічому світі жінки все більшою силою вриваються в різні сфери: винороби, енологи, сомельє, журналісти чи винні критики. Професійні та цілеспрямовані жінки роблять цей світ кращим, і в тому числі роблять кращі вина.

Чи можна порівняти іспанські та українські вина

Зазначу, що багато вина зі мною продегустованих в Іспанії залишають бажати кращого. Іспанія має багату історію виноробства, але саме те, що ця історія все ще пишеться, змінюється, виправляються помилки. Українським виноробам варто переймати досвід і уникати помилок. Наші молоді українські винороби рухаються та навчаються швидко, що не може не тішити. Багатьом іспанським виноробням доводиться змінювати стиль та тип вина, щоб бути конкурентоспроможними на міжнародній арені, де конкуренція лише зростає. Звичайно, я не говорю про регіони Рібера дель Дуеро, Пріорат, Ріоха. Але навіть там не так легко знайти добрі вина. Наші українські вина на дуже високому рівні, пам'ятайте про це.

Хотілося б наголосити на роботі наших українських імпортерів. Ми з вами сильно недооцінюємо те, що у нас є, включаючи асортименти на полицях магазинів. Наші імпортери вміють знайти серед усієї різноманітності європейських вин справжні самородки, діаманти. Цікаві та приємні вина, які легко п'ються та недорого коштують. Багато з них відповідають високому рівню. Ми в Україні розпещені як споживачі: незважаючи на те, що культура вживання вина у нас тільки зароджується, запити вже серйозні.

Українські імпортери (збиральне поняття спеціалістів задіяних у виборі, переговорах, купівлі, постачанні вина) — роблять дуже серйозну роботу, привчаючи нас до добрих вин.

Підсумки виставки Fenavin 2022 – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Підсумки виставки Fenavin 2022

FENAVIN зачинили свої двері 12 травня з 509 615 діловими контактами та економічним ефектом у 84 мільйони євро. І ця цифра помітно зросте після того, як операції, що ґрунтуються на цьому півмільйоні ділових контактів, зареєстрованих організацією, будуть належним чином закриті. На FENAVIN акредитовано загалом 115 534 особи, з яких 114 538 — національні покупці, 4 267 — міжнародні покупці з 84 країн, а також 5 622 експоненти, 50 853 відвідувачі, 2 135 установ, 760 представників ЗМІ, 6 персонал та 187 доповідачів, які взяли участь у 72 заходах.

Наступний ярмарок FENAVIN пройде з 09 по 11 травня 2023 року, так само — у Сьюдад-Реалі. Будь-хто, хто захоче пошукати номер у готелі на ці дні наступного року, буде здивований, виявивши, що їх немає. Готелі міста були заповнені майже відразу після того, як було оголошено дати наступного ярмарку. І це не дивно, зважаючи на її нинішній успіх.