Нотатки сомельє

Мальбек: 5 кращих пляшок Аргентини

Мальбек: 5 кращих пляшок Аргентини – Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog
Мальбек: 5 кращих пляшок Аргентини – Блог про вино і міцних алкогольних напоях

Що робить Мальбек таким особливим і як цей французький сорт став найзнаменитішим виноградом в Аргентині? На відміну від Мальбека з Франції, аргентинські вина відомі своєю високою кислотністю, інтенсивним фруктовим смаком і щільними танінами. Найякісніший Мальбек в Аргентині виробляють субрегіони Мендоси - Долина Уко і провінція Лухан-де-Куйо.

Добірка обраних аргентинських вин з винограду Мальбек

Вина з виноградного сорту Мальбек стали не просто частиною комерційного буму в Аргентині, але самостійним брендом, якість і унікальність якого говорять самі за себе. Стилі аргентинського Мальбека пропонують різноманітний вибір для поціновувачів сорту і все ще вважаються найкращим варіантом поєднання вина зі стейком.

Хоча Мальбек нерозривно пов'язаний з Аргентиною, насправді це один з традиційних сортів Бордо, де він відомий як Кот. Французький Мальбек зазвичай танінний і темний, в той час як аргентинські зразки насичені, оксамитові та пряні.

Справжній дім цього винограду - Мендоса, недалеко від Анд, на кордоні з Чилі. Аргентинський Мальбек має основні аромати чорних ягід, таких як вишня, чорниця і ожина і червоних фруктів, таких як гранат і слива. Залежно від витримки в бочці ви можете відчувати аромати кави, шкіри, чорного перцю, гравію, солодкого тютюну і какао.

Сучасний Мальбек - це прагнення до елегантності та крок назустріч свіжості й витонченості. Унікальності цих видів додає і те, що в Аргентині висота над рівнем моря і склад грунту суттєво змінюються від одного регіону або підзони до іншого. Результатом чого є приголомшлива мозаїка не схожих один на одного і по-справжньому розкішних вин.
Дом  винограда – Мендоса – Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Vinos de La Luz Iluminado Paraje Altamira 2015

Під сонцем виноробного регіону Мендоса на висоті 1100 метрів над рівнем моря, енологи Vinos de La Luz створюють з винограду Мальбек вишукане червоне вино Iluminado Paraje Altamira.

Вино витримують протягом 12 місяців в 160-літрових бочках з французького дуба і ще рік в пляшках. Iluminado Paraje Altamira отримало 97 балів від Decanter. Цей Мальбек відмінно підійде до тушкованої яловичини, гострих і витриманих сирів.

Vinos de La Luz Iluminado Paraje Altamira – Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Altos Las Hormigas Gualtallary Malbec 2014

Мальбек для цього вина вирощують на суглинних грунтах регіону Гуальтальярі, що розташовується на висоті 1300 метрів над рівнем моря. Грунт являє собою вкриті вапняком гальку і гравій з високим вмістом карбонату кальцію, що додає вину свіжої мінеральності.

Ноти прянощів роблять аромат неповторним і складним. М'який смак складається з темних ягід і спецій. Вино наповнене захоплюючою свіжістю і балансом з довгим і стійким післясмаком. Gualtallary Malbec був відзначений експертами Decanter, які оцінили цей Мальбек в 97 балів.

Altos Las Hormigas Gualtallary Malbec – Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Rutini Apartado Gran Malbec 2015

Для створення Apartado Gran Malbec винороби Rutini використовують 40% сорту Мальбек з Гуальтальярі, 40% з Альтаміри та 20% з виноградників Ла-Консульт в Мендосі. В результаті виходить глибоке червоне вино зі сліпучими фіолетовими відтінками.

Складний, елегантний аромат з дуже різноманітними квітковими і фруктовими нотами і легким присмаком анісу. У смаку яскраві відтінки чорних ягід і гострих спецій. Пряний післясмак з нотками соковитих фруктів відмінно підійде до м'яса на грилі, баранини повільного приготування і тушкованого м'яса.

Rutini Apartado Gran Malbec 2015 – Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Trapiche Terroir Series Finca Ambrosia 2013

Мальбек для вина Terroir Series Finca Ambrosia збирається вручну і витримується в нових бочках з французького дуба протягом 18 місяців з подальшим річним зберіганням в пляшках перед випуском.

В ароматі відчуваються гармонійні відтінки стиглих чорних ягід і чорної вишні з фіалками і запахом диму. Смак глибокий і привабливий, з гладкими, шовковистим чорними фруктами, мінеральними нотами, приємними танінами і збадьорюючою свіжістю. М'який стійкий післясмак чорних ягід підкреслений прянощами.

Trapiche Terroir Series Finca Ambrosia – Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Zuccardi Jose Zuccardi Malbec 2016

Вино José Zuccardi Malbec - данина пам'яті батькові винороба Себастьяна Зуккарді. Мальбек і Каберне Совіньйон в цьому напої створюють глибокий і гармонійний аромат. Чорна вишня і ягоди, стигла чорниця, спеції, квіткові ноти.

Смак притягує своєю глибиною, яку створюють шовковисті відтінки темних фруктів і щільна структура танінів. У післясмаку відчуваються нотки спецій, шкіри і ядер какао-бобів. Потенціал зберігання 15 років.

Zuccardi Jose Zuccardi Malbec 2016 – Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog