Культура вина

Моя поїздка до Англії: самоізоляція, театр і міська виноробня Blackbook Winery

Моя подорож в Англію виявилася більш вдалою, ніж я очікувала. Перш за все перед самим моїм приїздом уряд Британії почав послаблювати карантинні заходи, що взагалі зробило можливим цю поїздку. Звісно була я налаштована прийняти різні сценарії, оскільки моя двотижнева подорож могла включати 10-денний карантин і чотири дні вільного пересування. Або ж навпаки 4 дні карантину і 10 днів подорожування. На щастя, мені випав другий сценарій і, хоча мені й довелося провести в готелі 4 дні, я використала їх, аби плідно розпорядитися десятьма іншими.

Винний тур в Англію: правила в'їзду в 2021 році

Винний тур в Англію: правила в'їзду в 2021 році - Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

До речі про карантин, самоізоляцію, правила в’їзду і таке інше. Велика Британія залишається однією з країн з найбільш суворими правилами в’їзду як для іноземців, так і для власних громадян, хоча вакцинація у них йде шаленими темпами. Наразі 88% громадян королівства отримали першу дозу, 79% отримали вже 2 дози вакцини і, тим не менш, майже щодня фіксується по кілька десятків тисяч нових випадків коронавірусу. Можливо це пов’язано з великою кількістю тестів, які проводяться щоденно, і з легкістю, з якою їх можна зробити. Я зустріла кілька пунктів на станціях залізничних вокзалів, де ти за лічені хвилини, безкоштовно, йдучи на роботу, можеш зробити FREE Covid Rapid Testing.

Проте лише вакцина отримана на території Великої Британії, акредитована: тобто, якщо ви вакцинувалися вакциною, визнаною на міжнародному рівні, але отримали її за межами Об’єднаного королівства, ви все одно маєте бути на карантині, поки не отримаєте кілька негативних результатів ПЦР, як це було зі мною. Не можу не згадати про терміни, в рамках яких мають бути надіслані ваші результати. Офіційно – це 24 години, я ж чекала на свій тест 84 години і весь цей час була на самоізоляції, маючи 2 дози вакцини Astra Zeneca і сертифікат.

Вистава про Тіну Тернер в Aldwych Theatre - Блог о вине и крепких алкогольных напитках Wine Blog

Мюзикл “Tina” в Aldwych Theatre

Але годі скаржитися! Навіть в готелі на карантині я могла насолоджуватися чудовим «краєвидом» на сусідній будинок з червоної цегли в колоніальному стилі, прикрашений яскравими старезними вікнами, та групами людей, які за будь-якої погоди поспішали до The British Museum, який знаходився в кількох десятках метрів від місця мого проживання.

Тож по завершенні моєї самоізоляції я з радістю почала відвідувати все, що буквально траплялося на моєму шляху. І першою була афіша мюзиклу “Tina – The Tina Turner Musical” в Aldwych Theatre. Коли я побачила цю афішу, я мало не зомліла, оскільки театри, опера, музеї — це моя слабкість і вже багато часу я, як і решта світу, була позбавлена цієї насолоди зануритися в дивовижний світ покровительки перфомансу Мельпомени. Раніше я могла перелетіти океан аби на Бродвеї подивитись Moulin Rouge, переконатися, що автентичний Moulin Rouge більше до вподоби, і повернутися в Париж.

Або ж полетіти в Мілан в сезон знижок і забути про шопінг …бо La Scala. Тож придбавши квиток на сьогоднішню виставу я забула, що їхала в Hide Restaurant Чичваркіна, але про Чичваркіна згодом. Виявилося, що “Tina – The Tina Turner Musical” це було відкриття сезону і перша вистава після півторарічної ковідної паузи. Саме за відчуття свята і свободи ти готовий віддати багато чого і це не про гроші, а от щодо самого мюзиклу, то я напевно вибиратиму більш прискіпливо наступного разу. Я ж не маю всіх хвалити, правда? Життя Тіни виявилось занадто складним, багато домашнього насильства і все це зі сцени виглядало брутально, іноді хотілося вскочити з місця і дати здачі герою. Але на те й вистава, щоб все було дуже реалістично. Тож висновки мої такі: поки Тіна жива треба слухати її концерти, а не мюзикли про неї, дасть Бог ще почуємо її наживо.

Міська виноробня Blackbook Winery в Лондоні

Коли перші емоції вщухли, я відвідала свій список must-visit в Лондоні (я ділилася ним з вами раніше), тоді я почала втілювати все заплановане протягом карантину в отелі. Так як ціллю моєї поїздки в Англію була моя професійна діяльність, я дослідила регіони, потенційно привабливі для виноробства: це в основному південь і південний схід Англії, але не тільки. Відомий англійський критик Оз Кларк у своїй книзі “English Wine” завбачливо просить вибачити своїх уельських друзів за цю назву книги, оскільки не лише Англія, але й Уельс мають виноробні регіони, які варті уваги і весь час змагаються за якість.

Blackbook Winery - Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Перебуваючи в Лондоні, я перевірила чи немає тут міських виноробень, як це можна знайти в інших столицях, в тому числі під Києвом. Я знайшла одну виноробню з промовистою назвою Blackbook Winery. Згодом я дізналася ще про дві, але відкритою для відвідувачів була лише Blackbook Winery. Тож я взяла таксі і поїхала шукати міську виноробню. Вона насправді знаходиться в межах Лондона, в промисловому районі, в який майстерно вплелися кількаповерхові типові цегляні будиночки, тому в тебе зовсім немає відчуття, що ти вже поза межами міста.

Таксі довезло мене до складських приміщень і я завбачливо попросила водія не їхати, поки не переконаюся, що тут є винарня. Побачивши дощечку, на якій написано “Blackbook Winery This Way”, я зраділа, відпустила таксі та впевнено увійшла в ангар.

виноробня Blackbook Winery - Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

В ангарі (я так називатиму це приміщення, бо іншого слова не підберу) вже йшла дегустація. На ній присутні були шестеро осіб: 4 дуже молоді панянки, судячи з акценту з півночі Англії (так, я розрізняю і розумію британські акценти, адже сама лінгвіст і, ви не повірите, моя магістерська робота була на тему «Діалекти лондонських районів. Кокні»). Ще одна молода пара була точно з Ліверпуля, ну а саму дегустацію проводив власник виноробні Sergio Verrillo. Він зі своєю дружиною Lynsey — не лише власники, але й винороби. Blackbook Winery – перший сольний проект Серджіо та Лінсі. Як вони себе називають самі, вони є “пристрасні лондонці та затяті енофіли”, які вже давно виношували мрію про створення міської виноробні в Лондоні, яка могла б стати в один ряд з багатьма відомими виноробнями по всьому світу.

Blackbook Winery у Лондоні 2021 - Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Серджіо виявився дуже приємною особою, пристрасним професіоналом своєї справи. Він з любов’ю розповідав про кожне своє творіння, кожен барель, кожний власноруч придбаний механізм. Все це додає шарму, романтизму і ти просто впевнений, що в майбутньому у Серджіо і Лінсі народжуватимуться прекрасні вина, але наразі мені вони нагадують експериментальні петнати, з невеликим відсотком газації, помутнінням, несподіваним ароматом та смаком. Винороб не фільтрує свої вина, не вдосконалює їх будь-якими іншими способами, вина мають мінімальний вміст сульфітів.

Але по порядку. Дегустаційний список:

  • Blackbook 2019 Pinot Noir Clayhill Vineyard Nightjar 11,5% ABV
  • Blackbook 2019 Pinot Noir Rose Crouch Valley Vineyard 11,5% ABV
  • Blackbook 2018 The Mix-Up Redhill Farm Estate 50% bacchus, 50% Ortega 10,5% ABV
  • Blackbook 2020 Sauvignon Blanc Crouch Valley Vineyard “Slow Disco” 12% ABV
  • Blackbook 2020 Pinot Blanc Crouch Valley Vineyard “Sea of Love” 12% ABV
  • Blackbook 2018 Seyval Blanc Yew Tree Vineyard “GMF” 13,5% ABV
Happy London House - Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Я вважаю недоцільним описувати кожне вино, оскільки вина абсолютно нетипові і обов’язково сподобаються тим, хто шукає нетиповості, натуральності та нових смаків. Для себе я виділила і придбала одне вино, а саме Blackbook 2019 Pinot Noir Rose Crouch Valley Vineyard 11,5% ABV. Після холодної мацерації, виноград пресується та ферментується в старих французьких бочках. Наступні 6 місяців вино залишається на осаді в нержавіючій ємності та в бочці. Як результат ми маємо експресивне, яскраве, повнотіле розе кольору запеченого лосося з ягідними віддінками, полуничним компотом, порічками в ароматі, вершковою структурою, з нотами стиглої рожевої черешні, полуниці в смаку та відчуттям маслянистості та повнотілості в післясмаку.

Blackbook 2019 Pinot Noir Rose Crouch Valley Vineyard - Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

До речі, про ціни. Пляшку вина від Blackbook Winery можна придбати від 17 до 25 фунтів стерлінгів. Загальний об’єм виробництва в середньому становить 18 000 пляшок на рік.

виноробня Blackbook Winery у Лондоні - Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

Виноробня знаходиться під залізничною аркою, що навряд чи додає якості вину за рахунок постійних коливань і вібрацій, та розташування точно додає шарму самій виноробні та її власникам Серджіо та Лінсі. Тож раджу відвідати Blackbook Winery в Лондоні. Адреса: Arch 41, London Stone Business Estate, Broughton Street, London SW8 3QR.

В пошуках кращих вин Англії - Блог про вино і міцних алкогольних напоях Wine Blog

За межі Лондона в пошуках кращих вин Англії

Наступні мої візити на виноробні Англії були поза межами Лондона. Діставалася я до них потягами, це було круто і досить легко. Не можу сказати, що дешево, тому що аж ніяк не дешево! Приблизна вартість квитка з Лондона в Тентерден, Кент 27 фунтів стерлінгів в один бік, і це за 1 годину подорожі. А потім ще таксі до самої виноробні — близько 10-12 фунтів. Але потяги в Англії надзвичайно комфортні та створені з думкою про людей. Тож подорож до самої виноробні є частиною приємної пригоди, в кінці якої тебе чекає винагорода – довгоочікуваний пейзаж з виноградниками аж до самого горизонту!