Культура вина

Винний ярмарок ProWein 2022: мої враження

У середині травня я провела три чарівні дні у Дюссельдорфі, де пройшла щорічна виставка вин ProWein 2022. Уже понад 25 років ProWein є подією №1 у галузі. Його успіх заснований на унікальній концепції відвідувача та неперевершено широкому спектрі продуктів та послуг. У ProWein кожен знаходить щось для себе: від вишуканих дегустацій до майстер-класів та презентацій.

Дюсельдорф знаходиться в самому серці Європи, де споживається більше половини світового вина. Щороку в березні місто стає епіцентром усієї галузі, коли ProWein об'єднує всі тенденції та інновації в одному місці. У 2022 році через пік Covid в 1-му кварталі року організаторам довелося перенести виставку на травень і вона успішно відбулася з 15 по 17 травня. Три дні, наповнені свіжими темами та тенденціями, важливими галузевими новинами та цікавими дискусіями, численними дегустаціями та культурними заходами.

Я брала участь на виставці ProWein як бренд-амбасадор Vinos de la Luz та представляла на заході іспанські вина. У цій статті я хочу розповісти вам про виставку, а також поділитись особистими враженнями.
Винний ярмарок ProWein 2022 – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

ProWein 2022: довгоочікуване повернення найбільшої винної виставки в Європі

ProWein 2022 – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Міжнародна торгова виставка вин та спиртних напоїв ProWein вражаюче повернулася після дворічної перерви, пов'язаної з пандемією. Атмосфера в 13 виставкових залах за три дні заходу була виключно позитивною, і це стало можливим з очевидної причини: очний формат із особистим контактом, живими дегустаціями та великою програмою експертних заходів не має собі рівних. Більше того: зібравши близько 5700 експонентів з 62 країн та понад 38 000 відвідувачів-фахівців зі 145 країн ProWein є центральною галузевою подією та визначною міжнародною бізнес-платформою. «Ми хотіли б висловити щиру подяку нашим експонентам та відвідувачам за підтримку ProWein! Очевидно, що їхні зусилля окупилися, тому що експоненти повідомляють про численні укладені комерційні угоди», — каже Ерхард Вінкамп, директор виставкового центру Messe Düsseldorf.

Відмінною рисою ProWein є надзвичайно широке міжнародне охоплення як з боку пропозиції, так і з боку попиту. ProWein - єдина міжнародна виставка, що охоплює весь світовий ринок. Відповідно, відвідувачі також є міжнародними: дві третини з 38 000 спеціалістів зі спеціалізованої роздрібної торгівлі, роздрібної торгівлі продуктами харчування та готельного бізнесу, які відвідали ProWein у Дюссельдорфі, приїхали з-за кордону. Повноваження відвідувачів-фахівців у прийнятті рішень також надзвичайно високі: дві третини професіоналів у галузі вина та спиртних напоїв, що відвідують ProWein, приймають серйозні рішення у великих ділових угодах.

Важливість очного формату наголошує і Німецький інститут вина (DWI) як концептуальний спонсор: «Після 3-річної відсутності німецькі експоненти були раді знову особисто поспілкуватися зі своїми клієнтами. Їхні презентації, природно, були зосереджені на білих винах урожаю 2021 року, які були дуже добре прийняті як німецькими, так і міжнародними винними експертами», — пояснила Моніка Ройле, керуючий директор DWI, і додала: «Не в останню чергу нова концепція організації виставкових залів сприяла покращенню умов для переговорів із клієнтами та створенню дуже професійної атмосфери в цілому. Водночас високо оцінили якість міжнародних відвідувачів-фахівців, які прибули переважно з європейського регіону».

Для мене в цьому році ProWein показав дуже високий рівень якості. Нова концепція виставкових залів сприяла створенню більш невимушеної й у той час дуже професійної атмосфери загалом. Спілкуючись із окремими експонентами, які взяли участь у ProWein, після виставки, я бачу, що для їхнього бізнесу ProWein цього року був дуже важливим. Їм вдалося укласти конкретні угоди з клієнтами з Європи, США і навіть Кореї.

ProWein 2022 Виставка – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog
Прем'єри ProWein 2022 – Блог о вине и крепких алкогольных напитках Wine Blog

Прем'єри: «Міська гастрономія» і «Караванінг та вино»

У 2022 році ProWein реалізували дві дуже успішні прем'єри, що привнесли ковток свіжого повітря в захід: Lounge «Міська гастрономія@ProWein» та спеціальне шоу Caravanning & Wine, результат співпраці ProWein і CARAVAN SALON. Lounge, орієнтований на хіп-хоп, пропонував індивідуальну програму для постачальників громадського харчування та їхнього обслуговуючого персоналу. П'ять щоденних семінарів із дегустаціями та інтерв'ю було розраховано на різний рівень кваліфікації персоналу готельного бізнесу — від новачків до професіоналів. Актуальну тему винного туризму, яка для багатьох виноробів є важливим каналом стимулювання збуту та створення іміджу, підхопила спеціальна виставка «Караванінг та вино». На цій спеціальній виставці відвідувачі та/або винороби змогли дізнатися про чарівність мобільного відпочинку, а також про відповідний вибір орендованих автомобілів та житла у виноробних господарствах.

Основні факти про ProWein 2022 – Блог о вине и крепких алкогольных напитках Wine Blog

Короткий огляд основних фактів про ProWein 2022

  • 38 000 відвідувачів із 145 країн
  • Близько 5700 експонентів з 62 країн
  • Топ-5 країн походження/відвідувачів за континентами: Європа, Північна та Південна Америка, Азія, Африка, Австралія
  • Топ-3 у рейтингу відвідувачів: спеціалізована торгівля (28%), ресторани, кафе та бари (17%), імпортери та експортери (10%).
Наступний ProWein повернеться до своїх традиційних березневих дат – з 19 по 21 березня 2023 року у Дюссельдорфі, Німеччина.