Культура вина

Виставка Vinitaly 2022: побачене та почуте

З 10 по 13 квітня в Італії відбулася 54-а Міжнародна виставка вин та спиртних напоїв Vinitaly. Після вимушеної дворічної перерви у зв'язку з пандемією найважливіша винна виставка Італії повернулася до Верони. Чотири дні дегустацій, зустрічей та масових заходів у самому серці Верони. Десятки конференцій та тисячі любителів вина з усього світу. Серед них була і я, як запрошений оглядач, сомельє та винний блогер. Для будь-якого спеціаліста, який має відношення до світу виноробства, потрапити на фестиваль Vinitaly – мрія. Це престижний і важливий досвід, який дозволяє пізнавати нове та розвиватися.

У цій статті я хочу поділитися з вами невеликою частиною своїх вражень від Vinitaly 2022. У тому числі від першої у своєму роді супертосканської дегустації, запаморочливої ​​арт-інсталяції та концерту у стилі Блюграсс.

Виставка Vinitaly 2022 – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Vinitaly: рекорд відвідуванності після 2-річної паузи

Vinitaly 2022 – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Covid-19 нарешті послаблює свою хватку. Практично у всьому світі знімаються обмеження та стають можливими такі масштабні заходи як Vinitaly. Італійський винний ринок з нетерпінням чекав на відновлення міжнародного туризму і отримав бажане, незважаючи на деякі обмеження, пов'язані з війною в Україні. Адже, як відомо, для російських компаній та туристів західний світ зараз закритий.

Незважаючи на складну ситуацію у світі, Vinitaly 2022 відвідало 25 000 іноземних покупців, що становить 28% від загальної кількості учасників. Абсолютний рекорд, безумовно, частково зумовлений перенесенням на травень Prowein, іншого великого винного заходу. Однак успіх Vinitaly також пов'язаний із постійно зростаючим інтересом до італійського вина, який не падає навіть під час війни, пандемій, зростання цін на сировину тощо.

Довідка. Vinitaly – це міжнародний винний конкурс та виставка, які щорічно проводяться у квітні у місті Верона, регіон Венето, на північному сході Італії. Захід призначений виключно для професіоналів виноробства і становить у середньому 3000 вин з кількох десятків країн. Вперше відбувшись у 1967 році, VinItaly вважається «найважливішою експозицією вітчизняних та зарубіжних вин» та «найбільшою винною виставкою у світі».

Для виробників в італійській виноробній галузі відвідуваність і прийом, який отримують їх вина в рамках Vinitaly, вважаються барометром для вимірювання здоров'я та успіху ринку, особливо для італійських виноробних регіонів. Захід також використовується виноробнями як можливість випустити нові вина та винні стилі або оголосити про партнерство з університетами, організаціями органічного та біодинамічного вина або навіть з іншими виноробнями. Поряд з Vinexpo, що проводиться раз на два роки у французькому виноробному регіоні Бордо, VinItaly вважається однією з головних міжнародних винних подій.

У 2022 році виставка Vinitaly знову була у всій своїй пишності, з колективною ейфорією, чергами і суєтою, вражаючими трибунами знаменитих винних брендів та регіонами Італії, що змагаються за найкрасивіший павільйон. Але дещо змінилося порівняно з виставками до COVID: наприклад, помітно скорочено обсяг запрошень та запроваджено відбір публіки, які зробили подію набагато більш живою та плідною.

Vinitaly 2022 виставка – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Задоволені та навіть щасливі особи визначили картину Vinitaly цього року у Вероні. Після вимушеної дворічної перерви за чотири дні найбільший винний ярмарок Італії відвідали майже 90 000 людей. Хоча це зниження приблизно на чверть порівняно з 2019 роком, частка міжнародних покупців, найбільш релевантної групи відвідувачів, була вищою, ніж будь-коли. Я легко можу погодитися з італійським виноробом Альбіно Армані, який сказав: «Наші очікування від Vinitaly 2022 були перевершені. Це було не просто добре, це одна з найзначніших подій останнього десятиліття. Як важливо було, нарешті, знову зустрітися з нашими клієнтами віч-на-віч, у теплій та хвилюючій дружній атмосфері”.

Vinitaly просуває культуру виноробства та надає підтримку всім італійським виробникам вина. Цей захід є чудовою можливістю для виробників та професіоналів виноробства зустрітися, обмінятися ідеями та створити можливості для бізнесу. Це також чудова можливість для любителів вина дізнатися більше про виробництво вина в Італії, безпосередньо зустрітися з виноробами та, звичайно ж, спробувати фантастичне вино!

Я щаслива, що мені вдалося побувати на заході цього року. Мене запросили на Vinitaly за деякий час до фестивалю, щоб познайомитися, дізнатися про найкращі італійські виноробні та розповісти про Україну.
Заходи Vinitaly 2022 –  Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Vinitaly 2022: заходи

Календар заходів, проведених у павільйоні «П'яцца Кампанія», був насиченим та щільним. У регіональному винному магазині спеціалізовані сомельє Ais Campania компетентно та професійно підтримали публічні дегустації у безперервній рецептурі регіональних вин DOP та IGP. У сусідніх «Procida room» та «Vesuvio room» чергувалися тематичні дегустації та майстер-класи, які проводили журналісти та відомі винні експерти; Зустрічі B2B з іноземними покупцями з Канади, Північної Європи, Великобританії та Азії, у яких взяли участь 60 компаній із презентацією широкого вибору вин.

Цікавою новинкою цього року стали призначення, присвячені проектам заохочення поширення інновацій у регіональному виноградарстві. Фокус першого дня був на деревах Аверсани, організований Консорціумом захисту вин DOC провінції Казерта, і на проекті ViteResZero, організованому компанією Cortiglio з управління виноградниками з нульовими викидами та інноваційному використанню водних ресурсів.

Експериментальний проект з білих вин з узбережжя Амальфі – це VIBRIS, інноваційна ідея, спрямована на зниження вмісту сульфітів, щоб дати життя довгоживучим білим винам за допомогою нових наукових методів перетворення винограду з узбережжя Амальфі. Нарешті, Grease Project – стійкі моделі вирощування грецького винограду. Презентація проекту також супроводжувалась дегустацією трьох сортів Greco, вироблених компанією-партнером проекту Feudi di San Gregorio, після першого етапу реалізації досліджень.

Історичний комітет Super Tuscans Vinitaly 2022 –  Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Історичний комітет Super Tuscans дебютував на Vinitaly 2022

10 квітня Комітет історичних супертосканців провів першу дегустацію у Vinitaly. Група була заснована нещодавно для захисту та підвищення цінності супертосканських вин шляхом поширення історії та бачення виноробів, що створили цю категорію. Вина, які ми знаємо сьогодні як супертосканські вина, спочатку класифікувалися як просте Vino da tavola (столове вино), тому що на користь досягнення вищої якості вони не відповідали встановленим практикам та вимогам до винограду регіональних DOC та DOCG.

Більшість раннього супертосканського виробництва була зосереджена в регіоні Кьянті Классіко, а Історичний комітет супертосканців фокусується на тих, які були створені до введення категорії Toscana IGT (Indicato Geografica Tipica) у 1992 році. До Комітету входить 16 членів-засновників, серед яких є П'єро Антінорі — засновник компанії Honor; Паоло Панераї - власник Castellare di Castellina, який є президентом комітету; та Давиде Профеті, генеральний директор San Felice, який обіймає посаду віце-президента. Перший супертосканець під назвою Vigorello був виготовлений в 1968 році в Сан-Феліче.

Дебют секції Mixology на Vinitaly 2022

Новинкою 2022 року також є запуск спеціальної тематичної секції Mixology, присвяченої явищу змішування напоїв з вином, що набирає популярності. Протягом чотирьох днів виставки у спеціальному просторі проводилися майстер-класи за участю найталановитіших та трендовіших барменів, де на основі вин вигадувалися нові коктейлі, лікери та спиртні напої. Також відвідувачі могли послухати доповіді про історію всіляких коктейлів та техніки змішування напоїв. У конкурсі Mixology вибрані бармени з усієї Італії змагалися між собою, представляючи нові рецепти для створення оригінальних коктейлів.

Micro Mega Wines – мікро розмір, мега якість

Micro Mega Wines – Micro Size, Mega Quality – це нова ініціатива Vinitaly, організована у співпраці з Йеном Д'Агатою, відомим винним письменником та одним із провідних популяризаторів італійських вин у всьому світі. Цей простір призначений для компаній з невеликим виробництвом на основі місцевих та міжнародних лоз з акцентом на виняткову якість: продукти та історії, які покращують світ вина.

Ініціатива включає компанії, які з пристрастю і завзятістю зосереджені на збереженні та виробництві чудових вин з місцевих, а іноді і майже зниклих лоз, а також інших, які є знаменостями для героїчних територій, яким загрожує занедбаність.

Vinitaly Bio

Vinitaly була однією з перших виставок, що вітали світ органічної продукції: виставка Vinitaly Bio дебютувала у 2014 році та була присвячена виключно сертифікованим органічним винам з Італії та інших країн. У Bio Hall проводяться дегустації з гідом, а також є магазин органічних вин.

Міжнародний винний зал на Vinitaly 2022

Міжнародне покликання заходу знаходить вираження у Міжнародному винному залі, спеціально присвяченому міжнародному виробництву. У дегустаційній зоні пройшли численні дегустації, організовані компаніями або національними установами, на яких були представлені вина та спиртні напої з Австрії, Словенії, Сербії, Туреччини, Хорватії, Аргентини, Франції, Південної Африки, Іспанії, Венесуели, Молдови, Чилі, Перу, Санто -Домінго, США, Македонії та Лівану.

Також у програмі Vinitaly знайшлося місце для численних дискусій: про поправки до Конституції Італії про біорізноманіття, конкурентоспроможність італійського вина в рамках конференції від Coldiretti та багато іншого. Однією з найцікавіших подій такого роду стала дискусія «Знакові жінки у світі італійського вина», проведена двома провідними міжнародними журналістами Монікою Ларнер (Monica Larner) з Robert Parker Wine Advocate та Елісон Напьюс (Alison Napjus) з Wine Spectator. Компанію їм склали сім найвідоміших жінок італійського виноробства. У рамках дискусії було проведено дегустацію вин.

Vinitaly 2022 Міжнародний винний зал – Блог про вино та міцні алкогольні напої Wine Blog

Джо Бастіаніч виходить на сцену

Навіть для професіоналів винний ярмарок Vinitaly – це не лише робота, а й розваги. Десятки людей прийшли на ярмарок 10 квітня, щоб зловити The Third Class, гурт, натхненний блюграсом, який очолює власник виноробні та ресторатор Джо Бастіаніч. Концерт пройшов у Cortile Mercato Vecchio, неподалік історичної площі Пьяцца делле Ербе, в рамках серії заходів Vinitaly and the City в історичному центрі Верони.

«Музика та вино — дві пристрасті мого життя», — сказав гітарист та соліст Бастіанич. «І після життя, проведеного з вином та їжею… у 50 з лишком років мені пощастило, що я можу поєднати дві свої пристрасті, і якщо я маю шанс поєднати їх, я це роблю».

Про допомогу для України фестивалі Vinitaly 2022

В рамках Vinitaly я спілкувалася з багатьма виробниками та винними професіоналами (включаючи журналістів, маркетологів та співробітників торгових асоціацій), які приймають біженців та сім'ї біженців з України. Вони роблять це не з «кінцевою метою» похвали чи якоїсь можливої ​​вигоди для свого бізнесу. Вони роблять це, тому що це пристойно та гуманно.

Весь другий день Vinitaly пройшов під гаслом солідарності з Україною. Організатори вирішили передати гроші від 76 супердегустацій та всіляких платних майстер-класів в Україну, щоб підтримати мирних жителів, які постраждали від російської військової агресії. йдеться про суму близько 80 тисяч євро.

Виставка Vinitaly – Блог про вино Wine Blog

В рамках виставки були представлені два українські винороби, номінанти WTA: Beykush Winery та Château Kurin. Про останні я нещодавно розповідала у статті про “Війну з виноробством”. 11 квітня завдяки зусиллям Brunello di Montalcino DOCG у співпраці з Consortium Chianti Classico DOCG та Consortium Bolgheri & Bolgheri Sassicaia DOC пройшов благодійний аукціон на підтримку нашої країни. Понад 30 лотів призових пляшок та марочних вин, представлених різними виробниками, виставлялися як онлайн, так і в одному із залів Vinitaly.

Також у рамках Vinitaly було проведено аукціон "Вина за мир", на якому виступив президент виставки та висловив підтримку Україні. “Україна та її народ мають відчувати підтримку винного світу!” - сказав він.

На Vinitaly 2022 також був присутній Рікардо Нуньєс (Dr. Ricardo Nuñez), власник Vinos de La Luz, великий друг України та спонсор Wine Travel Awards (WTA). Він брав активну участь в аукціоні, ще раз продемонструвавши свою підтримку Україні: «Україна – моя країна».

Наступна Vinitaly запланована на період з 2 до 5 квітня 2023 року.