Культура вина

Ізабель Міхарес - перша жінка-енолог в Іспанії

  • Ізабель Міхарес – Блог о вине и крепких алкогольных напитках Wine Blog
  • Марія Ізабель Міхарес – Блог о вине и крепких алкогольных напитках Wine Blog
  • Енолог Марія Ізабель Міхарес – Блог о вине и крепких алкогольных напитках Wine Blog

Ізабель Міхарес була першою жінкою-виноробом в Іспанії. Хімік, письменник, популяризатор винної культури, енергійна і життєрадісна. У 79 років вона продовжує свою діяльність і поступово передає спадщину своїм онукам. Ізабель поділилася зі мною безцінними секретами натхнення, цілеспрямованості та відваги, які допомогли їй стати тим, ким вона завжди мріяла бути.

Професійний шлях Ізабель Міхарес

Дочка військового в сім'ї з восьми братів і сестер, Ізабель Міхарес провела дитинство в своєму рідному місті Меріда, де навчалася в середній школі. У 1959 році вона переїхала в Мадрид, щоб вивчати хімію в університеті. У 1967 році Ізабель отримала стипендію від французького уряду для вивчення виноробства в Інституті енології Університету Бордо, який вона закінчила з відзнакою.

Під час навчання вона співпрацювала з Емілем Пейно, батьком сучасної енології, в області управління виноробнями, установки нових заводів, витримки вин і особливо в області сучасного виробництва.

«Для мене він був кимось дуже близьким. Мені пощастило вивчати виноробство під його керівництвом. Еміль відкрив для мене світ того чарівного вина, про яке ми всі мріяли, коли почали вивчати енологію», - згадує Ізабель.

Пізніше, завдяки гранту Фонду Хуана Марча, Ізабель повернулася в Бордо, щоб захистити докторську дисертацію по енології під керівництвом Пейно. У 1970 році вона отримала національний диплом Інституту енології Бордо.

Повернувшись до Іспанії, вона була першим виноробом, який керував виноробнею Palacio de Arganza в Віллафранка-дель-Бьерсо. Пізніше, вона відкрила лабораторію в Мадриді разом зі своїм братом в якості комерційного директора.

Ізабель Міхарес була генеральним секретарем Міжнародного союзу виноробів, президентом найменування походження Вальдепеньяс, а також керувала проектами в Організації Об'єднаних Націй, консультувала уряду з питань практики виноградарства. Вона подорожувала по різних країнах Латинської Америки та Європи.

Ізабель має безліч статей в спеціалізованих журналах і є головним редактором аналога French Guide Michelin - Repsol Wine Guide та головою кафедри енології в Мексиці.

Ізабель Міхарес про свої плани на майбутнє

Ізабель Міхарес - піонер виноробства в Іспанії. Вона була першою жінкою, яка отримала звання «енолог» на Піренейському півострові. Маючи ступінь хімічних наук Мадридського університету і докторську ступінь по енології в Університеті Бордо, вона керувала виноробнями, консультувала бренди по всьому світу і створила власний винний гід. Це надзвичайно вражає та надихає.

У 79 років вона все ще не говорить про відхід на пенсію: «Я думаю, що для мене це було б погано, тому що я жахлива домогосподарка, яка нічого не вміє робити. Мені пощастило, що мої батьки, мій чоловік і моя дочка, так довго терплять це », - сміється Ізабель.

Сьогодні Ізабель Міхірес як і раніше активна, подорожує, бере участь в конкурсах, консультує виноробні і, перш за все, представляє свою країну на багатьох форумах та культурних і технічних заходах, пов'язаних зі світом вина.